Tomasz Konaszyński

ja

 

Właścicielem i głównym ekspertem ICTB Consulting jest Tomasz Konaszyński.

 

Tomasz Konaszyński jest absolwentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja (1999) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Ekonomika i Zarządzanie Przedsiębiorstwem (2002).

Od 1999 roku pracował w firmie Siemens Sp. z o.o. jako inżynier systemowy oraz szef projektów szerokopasmowych operatorskich systemów dostępowych, odpowiadając m.in. za kluczowe projekty budowy infrastruktury operatorskiej dla Telekomunikacji Polskiej SA. Następnie pracując w Polskiej Telefonii Cyfrowej SA (obecnie T-Mobile Polska) zarządzał projektami technologicznymi dla najważniejszych strategicznych klientów korporacyjnych tego operatora.

Od 2004 roku był Dyrektorem Sprzedaży w firmie Solidex SA, odpowiadając za rozwój działalności firmy w sektorze bankowości, ubezpieczeń i usług finansowych, następnie zaś jako Dyrektor ds. Rozwoju i Nowych Technologii w firmie Unima 2000 SA odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Unima 2000 po wejściu spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Prowadził również kluczowe projekty dla strategicznych klientów firmy.

W 2008 roku założył i do chwili obecnej zarządza firmą ICTB Consulting, w której prowadzi projekty eksperckie i doradcze w zakresie zastosowań technologii IT w biznesie i w jednostkach administracji publicznej.